Mahetalu

“Keset kuldseid viljapõlde, tammepuude vahel, asub ökotalu, mis kannab edasi meie esiisade loodusthoidvaid põhimõtteid ning väärtustab puhast ja eestimaist toitu. Seitsmekesi koos pürgitakse ühise eesmärgi poole, milleks on aus ja täisväärtuslik söök toidulaual.”

Oled proovinud päikeseenergiaga toodetud mahetoitu? Tammejuure muudab maheda veelgi mahedamaks! Eelista väikese ökoloogilise jalajäljega ehedat mahetoitu!

Tooted on valmistatud päikeseenergiaga – veski, õlipress, helbepress, sorteerid saavad elektri hoone kõrval olevast päikesepargist, suvel alustasime juba põllult saabunud vilja kuivatamist biokatlaga ehk esmatöötlemine oli taastuvenergiaga, nüüd siis ka toidu töötlemine.
Tammejuure Mahetalu on tuntuim kanepitalu Eestis, paistes silma oma innovaatilise sotsiaalselt vastutustundliku tootmismeetodiga. Õlikanepi kasvatusega oleme tegelenud juba 14 aastat, põllumajanduskogemus 34 aastat, mahesertifikaat alates aastast 2001. Kasvatame nisu, kaera, hernest, rukist, rüpsi, kanepit ja katsetame vahel erinevaid põnevaid kultuure.
Valmistame mahe külmpressitud õlisid, kiviveskijahusid, kanepitooteid, helbeid ja tervisejahusid.

Seda kõike omakasvatatud ökotoorainest ning mahetalu oma seadmetega. Kanepitalu on pälvinud mitmeid auhindu kvaliteetsete ja maitsvate mahetoodete eest!

Tammejuure TOP 100 Äripäev 2023

 

Osta e-poest või vaata millisest poest igat toodet osta saab: www.tammejuure.ee/tooted

Tammejuure tootevalikus on 40 erinevat toodet.

 

Tammejuure mahetooted

Parim mahetootja 2018 tiitli võitja – Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval kuulutati Eesti parimaks mahetootjaks 2018 Tammejuure Mahetalu! VAATA Kanal2: Reporter (16.09.2018), LOE: Delfi uudised, Maheklubi

 

Eesti Parim Mahetoode 2013 on Tammejuure kanepiõli: VAATA: * Kanal 2: Reporter (15.09.2013) * TV3: Seitsmesed Uudised (15.09.2013)

 

* Rüpsiõli pälvis Parim Mahetoode 2016 konkursil auväärse 2.koha!

* Kooritud kanepiseemned on Parim tervisetoode 2018! Loe siit: Põllumeheteataja (august 2018)

* Loe Delfi Oma Maitse rubriigist “Toit ja tervis” Tammejuure tootevalikust pikemalt siit!

 

Meie pere tegemised leiad siit:

*“Aktuaalne Kaamera” (ETV 21.07.2019) Vaata 18.18 minutist alates

“Viimase aja skandaalide tõttu seoses toidu ebaselge päritoluga on väga tähtis inimesed taludesse kutsuda ja näidata, kust põllult tuleb tooraine, kus toimub õlide ja jahude valmistamine – ausa toidu garantii, ei ole mingit susserdamist!”

* “Maahommik” (ETV 22.10.2016)

*  “Ringvaade” (ETV 25.08.2014)

*  “Mahemaa” (ETV 29.12.2013)

* “Maahommik” (ETV 23.11.2013)

 

Loe ajakirjandusest:

* Äripäev Põllumajandus.ee (4.02.2020) Tammejuure Mahetalu muudab maheda veelgi mahedamaks

* Postimees (7.08.2019) Tammejuure Mahetalu kasvatab, kuivatab ja toodab

* Delfi (23.07.2019) Tammejuure avas uue moodsa mahe vilja terminali ja läheb üle bioenergiale

* Ehe Maitse ( 26.06.2019) Tammejuure mahetalu räägib, kuidas tagatakse kontrollitud toit

* Oma Maitse (3.09.2018) Tammejuure peretalust saab kvaliteetset toiduõli ja ehtsat kiviveski jahu

* Eesti Ekspress (3.02.2016)

* Maakodu (19.08.2014)

* Postimees (22.09.2013)

* Lääne Elu (16.09.2013)

Investeeringud: Põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamine meede 4.1 – külviku ja ketasäkke soetamine. Eesmärk: tagada efektiivsem umbrohutõrje, parandada külvi ja saagi kvaliteeti ning tõsta maheettevõtte konkurentsivõimet tavatootjatega võrreldes.

Puidutöötlemishoone rajamine: Maaelu mitmekesistamine, meede 6.4. Eesmärk: tagada ettevõttele tootmismahtude suurendamise võimalus ja väärindada omatoodetud toorainet.

Päikesepargi rajamine ja töötlemistehnoloogia täiustamine: Mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetus MAK 4.2.1. Eesmärk on tõsta tootmisvõimsust, saavutada toodete väiksem omahind, et saaks pakkuda turul konkurentsivõimelisemat müügihinda.

Tammejuure Mahe TÜ teraviljaterminali laiendamine ja teraviljakombaini soetamine: Põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamine, meede 4.1. Eesmärk: tagada ühistu ettevõtetele tootmismahtude suurendamise võimalus, tagada parem saagi kvaliteet ja suurem kogus, luua eeldused mahe seemne kasvatuseks.

Tammejuure Mahe TÜ tootjarühma loomise ja arendamise toetuse MAK 9.1.2. eesmärk on turustada ja turundada mahetooteid, tõsta konkurentsivõimet, arendada turustamisvõimalusi, arendada tootevalikut. Selle abil soovitakse täiendada tootevalikut ja tugevdada brändi, tõsta käivet ja suurendada müügikohtade arvu, leida uusi turge.

Tammejuure Talu laaduri ostmine MAK 4.1. abil aitab teostada vilja külvi ja koristustöid, seemnete transpordil ja pakendamisel ning parandab tööjõudlust.

 

„Tunnustatud tootjaorganisatsiooni ja tunnustatud
tootjarühma põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetus“ aitab Tammejuure Mahe Tulundusühistul tõsta toodete kvaliteeti ja tootmisvõimekust, mille läbi saab ettevõte parandada konkurentsivõimet ja optimeerida tootmiskulusid.

 

Vaata lähemalt: www.tammejuure.ee/tooted